Blog Fiesta Catering
Catering biznesowy – dlaczego się opłaca?

Ważnym dodatkiem do biznesowych spotkań jest jedzenie, którym poczęstujemy zaproszonych gości. Przygotowanie menu na konferencje, integracje, spotkania zarządu czy specjalne okazje jest często zlecane firmie cateringowej. Dlaczego warto zadbać o profesjonalną obsługę podczas wydarzenia? Czy catering na imprezy firmowe na pewno się opłaca?

Firma cateringowa z Warszawy

Odpowiednia obsługa a wizerunek firmy.

Wizerunek jest ważnym elementem działalności każdego przedsiębiorstwa. Wrażenia, jakie wyniosą goście ze spotkania biznesowego, decydują o wizerunku firmy będącej gospodarzem wydarzenia. Podczas takich okazji jedzenie i odpowiednia obsługa gości odgrywa bardzo ważną rolę. Na podstawie tych dwóch elementów uczestnicy spotkania wydają opinie na temat firmy – często robią to nawet podświadomie. Profesjonalny catering sprawia, że każde spotkanie biznesowe kończy się sukcesem, a przede wszystkim prowadzi do polepszenia wizerunku firmy w oczach jej klientów i pracowników.

Dlaczego warto korzystać z cateringu firmowego?

Obsługa kilkunastu, kilkudziesięciu czy kilkuset gości to niełatwe zadanie. Do przygotowania i serwowania menu, podczas takich spotkań,  potrzebne jest doświadczenie, wiedza i sprzęt. Należy również zadbać o wykwalifikowany personel. Te wszystkie atuty posiada jedynie profesjonalna firma cateringowa Warszawa. Skorzystanie z jej usług pozwala odciążyć gospodarza spotkania, który może skupić się na pozostałych elementach i przygotowaniach przed swoim eventem. Dzięki usługom cateringowym zyskujemy większą pewność co do tego, że goście wyjdą ze spotkania w pełni zadowoleni. Estetyczna oprawa stołu i zachęcający wygląd potraw jeszcze bardziej uświetnią dane wydarzenie.

Więcej niż samo jedzenie

Zamawiając catering korzystamy nie tylko z usługi samego przygotowania potraw i obsługi gości. Firma cateringowa pomoże nam przede wszystkim dobrać odpowiednie menu do danej okazji. Na mniejsze wydarzenia wystarczy zaplanować szwedzki stół z przekąskami na jeden kęs tzw. finger food. Bardziej oficjalne okazje – na przykład jubileusz czy firmowa impreza świąteczna – wymagają już przygotowania pełnego menu z przekąskami, daniami głównymi i deserami, często urozmaicamy takie menu tematycznymi stacjami live cooking. Istotne jest również to, gdzie odbędzie się impreza oraz czy jej goście mają pewne smakowe preferencje lub ograniczenia w codziennej diecie. Poza tym usługi cateringowe w Warszawie to także pomoc w doborze odpowiedniej zastawy, dekoracji stołu oraz dopasowaniu zestawu napojów.

Catering dla firm – kto z niego korzysta?

Może się wydawać, że catering to opcja dostępna jedynie dla dużych firm organizujących spotkania na kilkaset osób. Jednak po takie rozwiązania coraz chętniej sięgają małe i średnie przedsiębiorstwa chcące świętować rocznicę swej działalności lub szukające odpowiedniego menu z okazji integracji pracowników. Catering dla firm to rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje smacznego menu i profesjonalnej obsługi na wyjątkową okazję. Jeśli najważniejsza jest dla Państwa wysoka jakość usługi – zapraszamy do kontaktu z naszą firmą cateringową.

Wróć do bloga
Zapytaj o ofertę

* Wyrażenie zgody jest konieczne