Blog Fiesta Catering
Czym zajmuje się firma cateringowa?

Firma cateringowa działa w bardzo szerokim zakresie. Przede wszystkim pomaga klientowi w organizacji danego wydarzenia. Przygotowuje i dostarcza zamówione menu, organizuje oprawę stołu, a także zapewnia profesjonalną obsługę kucharską i kelnerską. Musi zadbać o to, aby dania zostały odpowiednio podane. Jej obowiązkiem jest również zapewnienie oferty napojów i deserów oraz posprzątanie po imprezie.

Catering dla firm

Pod pojęciem usługi cateringowej bardzo często rozumie się samo przygotowanie i dostarczenie posiłków. To jednak dość duże uproszczenie. Profesjonalna firma cateringowa rozpoczyna swoją pracę już na etapie planowania obsługi kulinarnej danego wydarzenia. Wszystko zaczyna się od konsultacji z klientem, dopasowania oferty do jego wymagań, a także do charakteru samej imprezy. Należy zadecydować, jakie dania zostaną zaserwowane – czy będą to jedynie przekąski lub też cały obiad, sama zimna płyta czy może ciepłe posiłki, trzeba też wybrać napoje i desery pasujące do menu. Na tym etapie należy również ustalić, czy w menu mają pojawić się dania wegetariańskie, wegańskie lub niezawierające danego składnika (laktozy, glutenu i innych alergenów).

Udział cateringu w oprawie imprezy

Z firmą cateringową uzgadniamy szczegóły dotyczące oprawy imprezy. Ważny jest bowiem nie tylko smak potraw, ale również ich estetyczne podanie. Należy być świadomym tego, jak bardzo różni się catering w zależności od typu wydarzenia – kryteria zmieniają się w zależności od tego, czy organizujemy szkolenie, konferencję, a może bankiet? Dopasowanie menu do pozostałych elementów danego wydarzenia pozwala stworzyć spójną, jednolitą koncepcję. Taka impreza na długo zapadnie w pamięci gości.

Przygotowanie posiłków i dostawa na miejsce

Organizując catering na imprezy wymagamy tego, aby posiłki zostały dostarczone punktualnie pod wskazane miejsce. Dobra firma cateringowa ma dobrze zaplanowaną logistykę każdego zamówienia. Przykładowo Fiesta Catering oferuje catering nie tylko na terenie Warszawy, ale całej Polski. Nasza firma obsługuje przy tym każdy rodzaj imprez – od tych organizowanych na dużą skalę po kameralne spotkania w niewielkim gronie zaufanych pracowników. Dysponujemy profesjonalnym wyposażeniem, które pozwala nam szybko i sprawnie organizować catering dla firm w Warszawie.

Dlaczego catering ma znaczenie?

Dania, jakie serwujemy gościom, mają duże znaczenie, ponieważ bezpośrednio wpływają na ich samopoczucie. Odpowiednio dobrane menu, smaczne posiłki i profesjonalna obsługa tworzą pozytywny wizerunek organizatora. Dlatego usługi cateringowe można potraktować nie jako wydatek, lecz jako inwestycję. Zapraszamy do przeglądania oferty, jaką przygotowała nasza firma cateringowa Fiesta. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży, wykwalifikowaną kadrę pracowników i wiele sekretnych przepisów, które podbiją kubki smakowe Waszych gości.

Wróć do bloga
Zapytaj o ofertę

* Wyrażenie zgody jest konieczne