Blog Fiesta Catering
Jak wybrać firmę cateringową?

Coraz częściej na imprezy okolicznościowe, eventy firmowe, spotkania i obsługę związaną z  poczęstunkiem stawiamy na catering. Nic dziwnego – przygotowania we własnym zakresie po pierwsze wymagają czasu i wiedzy, umiejętności nie tylko organizacyjnych ale i talentu kulinarnego. Odpowiedzią na nasze wyzwanie może więc być firma cateringowa. Czym jest catering? To nic innego jak profesjonalna firma zapewniająca menu i obsługę na wszelkiego rodzaju imprezach prywatnych i firmowych. Firmy cateringowe poza posiłkami zapewniają kompleksowa obsługę – kelnerów, barmanów, ekipę sprzątającą i całe zaplecze techniczne i gastronomiczne.  Jak wybrać firmę, by spełniła nasze oczekiwania?

Dobra firma cateringowa w Warszawie?

Oczywiście dobra firma cateringowa gwarantuje wysoki poziom obsługi gości, w tym umiejętność nawiązywania kontaktów, dyskrecję i gwarancję odpowiedniej reakcji w trudnych sytuacjach. Rzecz jasna, że poza smakiem serwowanych potraw liczy się także estetyka podania, zastawa, dekoracje – Polacy (ale nie tylko) zwracają uwagę na wygląd, później smak i jakość posiłków. Każda impreza wymagają innej kompozycji menu, innej koncepcji podania i wykwintnych posiłków, od form  prostych i łatwych do podania do skomplikowanych i wyszukanych dań.

Aby wybrana oferta cateringu, niezależnie czy pochodzącego od firm cateringowych czy renomowanych restauracji, spełniała oczekiwania warto zwrócić uwagę na cenę, opinie o cateringu, jakość posiłków, ich różnorodność i sposób podania potraw. Nie bez znaczenia pozostaje miejsce organizowanej imprezy – inne kwestie bierzemy pod uwagę organizując przyjęcie w domu, inne w plenerze a jeszcze inne w sali konferencyjnej czy na spotkaniu biznesowym w siedzibie firmy. Należy uwzględnić też liczbę uczestników mających skorzystać z posiłków – nie wszystkie firmy mają doświadczenie w przygotowywaniu posiłków dla większej liczby osób.

Wyszukiwanie opinii w Internecie nie powinno być  problemem – niemal każda firma cateringowa ma swoją stronę www czy profil na portalach społecznościowych. Warto dodatkowo spotkać się i wstępnie omówić warunki współpracy. Im więcej szczegółów i oczekiwań przekażemy przedstawicielowi firmy cateringowej, tym lepiej będzie mogła ona wszelkie wymagania spełnić. Warto pamiętać, że nie cena powinna stanowić główny argument wyboru – niska cena zwykle nie wróży zbyt dobrze, a zbyt wysoka nie zachęca. Wiele firm, poza posiłkami i obsługa, zapewnia przygotowanie miejsca spotkania, kompletna zastawę, stoły i krzesła, eleganckie nakrycia stołu, dekoracje. Tylko wybierając firmę według tych kryteriów możemy mieć niemal pewność, że uroczystość będzie udana i niczym nie zakłócona.

Wróć do bloga
Zapytaj o ofertę

* Wyrażenie zgody jest konieczne