fiesta.com.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

Porady

Nowoczesna szara łazienka – jak ją modnie urządzić?

Nowoczesna szara łazienka – jak ją modnie urządzić?

Styl nowoczesny cały czas cieszy się popularnością w aranżacji wnętrz. Osoby planujące urządzić zgodnie z tą konwencją wnętrze swojej łazienki często decydują się na wystrój w odcieniach szarości. To uniwersalne i estetyczne rozwiązanie, które sprawdza się w wielu przypadkach. O czym należy pamiętać, chcąc zaaranżować modną nowoczesną łazienkę?

Jak urządzić łazienkę w odcieniach szarości?

Kolor szary i grafitowy to korzystne rozwiązania zarówno w dużych, jak i niewielkich pomieszczeniach. Urządzając łazienkę w takich barwach należy jednak zadbać o to, aby aranżacja nie wywoływała wrażenia przytłoczenia. Może tak się stać w pomieszczeniach o małej powierzchni, w których wykorzysta się zbyt ciemne barwy. Kolor szary doskonale komponuje się z bielą. Dlatego warto postawić właśnie na połączenie tych barw. Dobrym rozwiązaniem będą tutaj też wyraziste, czarne akcenty. W ich przypadku stawia się zwykle na elementy o matowej powierzchni. Jak dopasować poszczególne części aranżacji w nowoczesnej szarej łazience?

Urządzanie łazienki ściany i podłoga

Planując aranżację należy zwrócić uwagę zarówno na estetykę, jak i funkcjonalność wybieranych elementów. Ściany mogą zostać pomalowane. Osoby decydujące się na takie rozwiązania powinny dobrze przemyśleć to, jak duża będzie wilgotność w łazience i dobrać farby o odpowiednich właściwościach. Częściej stosowaną opcją są płytki. Mogą pokrywać ściany do wysokości ok. 160 lub 180 cm. W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej wykorzystuje się jednak płytki ułożone do samego sufitu. Mogą pokrywać wszystkie ściany lub tylko ich fragmenty zlokalizowane w pobliżu wanny, kabiny prysznicowej, umywalek i toalety. Odpowiednio dobrane płytki powinny znaleźć się też na podłodze. Choć ciekawym rozwiązaniem mogą być tu również winylowe panele. Nowoczesna szara łazienka musi być pomieszczeniem wystarczająco jasnym, aby nie przytłaczała przebywających w niej osób. Jak o to zadbać?

Jak optycznie powiększyć łazienkę?

Kolor powierzchni i akcesoriów wpływa na to, jaki efekt wywołuje cała łazienka. Umieszczając płytki na ścianach warto zastanowić się właśnie nad połączeniem szarości z bielą. Jednobarwne modele w obu kolorach mogą pokrywać fragmenty lub całe ściany. Białe powierzchnie będą odbierane przez umysł jako znajdujące się dalej, a te szare bliżej. Wyłożenie innymi kolorami poszczególnych ścian może nadać niesymetrycznemu pomieszczeniu bardziej harmonijnego wyglądu. Chcąc pokryć wszystkie ściany podobnymi płytkami warto postawić na elementy o niejednolitym kolorze. Bez problemu odnaleźć można kafelki ze wzorami przypominającymi powierzchnię kamieni, na których szary kolor posiada przejaśnienia i białe smugi.

Dobrym rozwiązaniem w nowoczesnych łazienkach będą też płytki z połyskiem. Odbijając światło nadadzą pomieszczeniu wrażenia przestronności. W tak urządzanym pomieszczeniu sprawdzi się armatura łazienkowa w barwach bieli, szarości lub czerni. Odpowiednio zaprojektowane wnętrze będzie estetyczne i funkcjonalne.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.