fiesta.com.pl

Blog tematyczny o lifestylu i poradach.

Porady

Co na lśniące włosy? Tajniki wygładzającej pielęgnacji włosów

Co na lśniące włosy? Tajniki wygładzającej pielęgnacji włosów

Stosujesz dobre kosmetyki do włosów, ale Twoje włosy wciąż puszą się i brakuje im blasku? Być może musisz wzbogacić pielęgnację włosów o odżywkę zawierającą składniki domykające łuski włosa lub działające ochronnie. Oto kilka wskazówek trychologicznych dotyczących pielęgnacji włosów, które pozwolą Ci osiągnąć efekt tafli – gładkich i lśniących niczym lustro włosów.

Stosuj odżywkę po każdym umyciu

Na włosy należy nakładać odżywkę po każdym umyciu. Substancje kondycjonujące domykają łuski włosów i chronią je przed czynnikami zewnętrznymi. Szczególnie ważne dla gładkich włosów są odżywki z zawartością emolientów, które działają nabłyszczająco i ochronnie. Ważne są też proteiny, czyli białka, które pomagają w odbudowie struktury włosów. Kolejną grupą są odżywki humektantowe, czyli nawilżające. Jeśli chcesz, by włosy mniej się puszyły, po spłukaniu odżywki nawilżającej nałóż dodatkowo produkt bez spłukiwania o olejowej konsystencji. Jeśli włosy Ci się przetłuszczają, stosuj odżywkę tylko na 2/3 długości pasm, omijając nasadę. Nigdy jednak nie pomijaj odżywki po myciu – to najważniejszy element codziennej pielęgnacji włosów w domu.

Wypróbuj wodę lamelarną, która nabłyszcza włosy

Nowością w pielęgnacji włosów są wody lamelarne do włosów. To odżywki w płynnej postaci, które zawierają odżywcze mikrocząsteczki docierające do głębszych struktur włosa. Domykają łuski i genialnie wygładzają pasma w kilka sekund. Są bezpieczne do stosowania w domu – jeśli zastanawiasz się, jakie kosmetyki do włosów dają efekt tafli – to jest odpowiedź. Wodę lamelarną możesz stosować tak często, jak tego potrzebujesz. Używaj jej jak odżywki do spłukiwania, na wilgotne włosy i po umyciu głowy szamponem.

Regularnie rób olejowanie włosów lub stosuj treściwą maskę do włosów

Olejowanie włosów znacznie poprawia ich kondycję. Możesz używać naturalnych olejków lub gotowych mieszanek olejów. Aby łatwiej było zmyć produkty, nałóż je na podkład, na przykład z żelu aloesowego, a przed umyciem głowy szamponem, zemulguj olej z włosów najpierw odżywką. Łatwiej potem zmyjesz produkt szamponem. Alternatywą dla olejowanie jest maska do włosów z zawartością olejków, która dostarczy włosom niezbędnych składników odżywczych, które pomogą je nawilżyć, zregenerować i wygładzić.

Problem z puszeniem się włosów? Używaj odżywki bez spłukiwania i serum na końcówki

Odżywka bez spłukiwania pomoże chronić włosy przed uszkodzeniami i ułatwi rozczesywanie. Nie lubisz odżywek bez spłukiwania? Zamień je na serum do końcówek, które zabezpieczy włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi (tarcie od ubrań), gorącym powietrzem suszarki i rozdwajaniem.

Marzysz o lśniących włosach? Najważniejsze zasady pielęgnacji włosów 

  • Nie rezygnuj z suszenia włosów. Unikaj używania gorącego powietrza. Zamiast tego susz włosy chłodniejszym nawiewem suszarki. Pozostawianie włosów do samodzielnego wyschnięcia nie służy im. Wilgoć zaburza mikrobiom skóry głowy i naraża włosy na uszkodzenia.
  • Po każdym umyciu włosów stosuj odżywkę.
  • Ochrona przed słońcem. Promieniowanie słoneczne może wysuszyć i uszkodzić włosy. Przed wyjściem na słońce nałóż kosmetyki na włosy z filtrem UV.
  • Odżywiaj się zdrowo i pij dużo wody. Woda pomaga nawilżyć włosy i skórę głowy.

Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek trychologicznych, Twoje włosy będą lśniące, gładkie i sypkie.

Udostępnij