fiesta.com.pl

Blog tematyczny o lifestylu i poradach.

Moda

Co ubrać do koniakowej męskiej torby skórzanej?

Co ubrać do koniakowej męskiej torby skórzanej?

Modowym hitem ostatniej jesieni był kolor koniakowy. Ten nieco przywodzący na myśl melancholijnie opadanie liści kolor w sposób naturalny współgra z tą porą roku, ale jak się okazuje, można wykorzystywać go w wielu zestawieniach – również typowo wiosennych i letnich. Jest to tym bardziej wskazane, gdy mówimy nie o płaszczu, spodniach, czy butach, ale o koniakowej męskiej torbie skórzanej. Sprawdźmy, w jakim zestawieniu ten dodatek sprawdzi się najlepiej.

Koniakowy, czyli jaki?

Nie będzie zaskoczenia – kolor koniakowy wziął swoją nazwę od barwy koniaku. Oficjalnie charakteryzuje się go jako „przybrudzoną żółć”, wpadającą w nieco cieplejsze odcienie brązu. W praktyce jednak nie da się go pomylić z żadną inną barwą – zwłaszcza kiedy widzimy wyroby z naturalnej skóry, od razu możemy bez pudła zgadnąć, że to właśnie „cognac”. A że tego koloru na ulicach jest coraz więcej, bo daje bardzo szerokie spektrum stylizacyjne, warto przeanalizować kilka najciekawszych zestawień.

Koniak na co dzień i od święta

Zanim przejdziemy do koniakowej męskiej torby skórzanej, trzeba podkreślić, że wszelkie odmiany brązu, tak modne w ostatnich sezonach, są bardzo wdzięcznym kolorem do eksperymentowania. Możemy z nich stworzyć stylizacje bardzo luźne, wygodne, ale też ubrać się elegancko, a nawet… seksownie.

Pierwszy na scenę wszedł wełniany kardigan, który swego czasu stał się obiektem pożądania każdej „jesieniary”. W ślad za nim poszły swetry (również męskie), ubrania zamszowe (także z ciekawymi motywami indiańskimi), spodnie oraz buty. Poszczególne elementy łączono z bielą, beżem, a nawet dżinsem, uzyskując pożądany w danym momencie efekt. Jak się jednak okazuje, od dawna koniak rządzi też w obszarze wysokiej jakości toreb skórzanych.

Koniakowa męska torba skórzana – klasyka, która daje pole do popisu

Kolor koniakowy bardzo często wykorzystywany jest przez rzemieślników do tworzenia wysokiej klasy toreb, plecaków, portfeli i innych akcesoriów z prawdziwej skóry. Przykładem może tutaj być klasyczna torba podróżna z linii Nonconformist Travel od Adama Barona. Natomiast koniakowa barwa przenika tak naprawdę cały męski asortyment toreb – od tych w kroju lekarskim, po aktówki.

Nie ma w tym nic dziwnego – każdy elegancki mężczyzna, który upodobał sobie ciemne garnitury, a w szczególności bardzo modne obecnie warianty granatu, będzie doskonale wyglądał z koniakową torbą. Jeśli natomiast ceni sobie nieco bardziej casualowy, półformalny styl, to takie akcesorium będzie szczególnie dobrze wyglądało z białymi koszulami i dżinsami lub jasnymi chinosami.

A co z ubraniem na co dzień? Przyjrzyjmy się ogólnym zestawieniom kolorystycznym. Koniakowa męska torba skórzana będzie rewelacyjnie komponować się z szarością, wspomnianym już ciemnym granatem i delikatnym błękitem. Natomiast ci, którzy mają już pewne doświadczenie w doborze odpowiednich elementów garderoby, mogą nieco bardziej zaszaleć i zaryzykować z zestawieniem różnych odcieni brązu. W tym przypadku trzeba jednak trochę wyczucia, bo tutaj granica między wyszukanym stylem a kiczem jest bardzo cienka.

Udostępnij