Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś
Motoryzacja wynajem aut na doby od wynajmu na minuty

Czym różni się wynajem aut na doby od wynajmu na minuty?

Data publikacji 29 marca 2022

Wynajem samochodów to jedna z najpopularniejszych usług na rynku transportowym w Polsce. Występuje w różnych formach, m.in. jako wynajem pojazdów na doby oraz na minuty. Warto pamiętać o tym, że są to dwie odmienne usługi, które świetnie sprawdzają się w różnych sytuacjach.

Wynajem aut na doby i na minuty – okres najmu

Jak sama nazwa wskazuje, kluczowa różnica pomiędzy wynajmem samochodów na doby a na minuty odnosi się do długości najmu. W przypadku najmu dobowego wypożyczalnie mają na ogół określony minimalny okres najmu, np. w PANEK CarSharing wynosi on 24 godziny. Co się natomiast tyczy drugiej z wymienionych opcji, to auta na minuty udostępniane są klientom potrzebującym samochodu na kilkanaście minut lub kilka godzin.

Wynajem aut na doby i na minuty – formalności

Zawarcie pisemnej umowy jest konieczne w przypadku, gdy ktoś chce wynająć auto na doby. Gdynia to znakomity przykład miasta, w którym jest to możliwe w wielu miejscach – w zależności od lokalizacji biura wybranej wypożyczalni. Co się natomiast tyczy najmu aut na minuty, to wystarczy tu wyłącznie specjalna aplikacja na smartfona. Trzeba ją zainstalować na telefonie, a następnie zarejestrować w niej konto. Aplikacja jest niezbędna przede wszystkim do otworzenia pojazdu, ale również do zakończenia usługi, opłacenia przejazdu, zgłaszania usterek oraz sprawdzania dostępności samochodów. Nie jest przy tym konieczny osobisty kontakt z pracownikami wypożyczalni.

Wynajem aut na doby i na minuty – kiedy korzystać?

Samochód na minuty to znakomity sposób na komfortowe przemieszczanie się po mieście. Jest to dobra alternatywa dla transportu publicznego. Jeśli ktoś potrzebuje auta, aby dostać z jednego punktu do drugiego, wypożyczenie go na minuty jest strzałem w dziesiątkę. Jeśli zaś chodzi o dobowy wynajem pojazdów, to jest to opcja polecana osobom wybierającym się w kilku- lub kilkunastodniową podróż – służbową lub prywatną. Samochody na doby są często wypożyczane też przez osoby, które przylatują do Polski i chcą wynająć auto na lotnisku.

https://panekcs.pl/

Redakcja fiesta.com.pl

Nasi redaktorzy na stronie fiesta.com.pl to zespół pasjonatów, którzy łączą swoją wiedzę i zainteresowania, aby dostarczać naszym czytelnikom wartościowe porady z różnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów specjalizuje się w konkretnych obszarach, takich jak motoryzacja, technologie internetowe, moda czy zdrowie, co pozwala nam tworzyć treści dopasowane do różnorodnych zainteresowań naszych czytelników. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu artykułów, które są interesujące, praktyczne i inspirujące, aby pomóc naszym czytelnikom w osiągnięciu sukcesu oraz zaspokojeniu ich ciekawości i potrzeb. Dołącz do nas i czerp z naszej wiedzy oraz doświadczenia na stronie fiesta.com.pl!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Używane auto z salonu