fiesta.com.pl

Blog tematyczny o lifestylu i poradach.

Motoryzacja

Czym różni się wynajem aut na doby od wynajmu na minuty?

Czym różni się wynajem aut na doby od wynajmu na minuty?

Wynajem samochodów to jedna z najpopularniejszych usług na rynku transportowym w Polsce. Występuje w różnych formach, m.in. jako wynajem pojazdów na doby oraz na minuty. Warto pamiętać o tym, że są to dwie odmienne usługi, które świetnie sprawdzają się w różnych sytuacjach.

Wynajem aut na doby i na minuty – okres najmu

Jak sama nazwa wskazuje, kluczowa różnica pomiędzy wynajmem samochodów na doby a na minuty odnosi się do długości najmu. W przypadku najmu dobowego wypożyczalnie mają na ogół określony minimalny okres najmu, np. w PANEK CarSharing wynosi on 24 godziny. Co się natomiast tyczy drugiej z wymienionych opcji, to auta na minuty udostępniane są klientom potrzebującym samochodu na kilkanaście minut lub kilka godzin.

Wynajem aut na doby i na minuty – formalności

Zawarcie pisemnej umowy jest konieczne w przypadku, gdy ktoś chce wynająć auto na doby. Gdynia to znakomity przykład miasta, w którym jest to możliwe w wielu miejscach – w zależności od lokalizacji biura wybranej wypożyczalni. Co się natomiast tyczy najmu aut na minuty, to wystarczy tu wyłącznie specjalna aplikacja na smartfona. Trzeba ją zainstalować na telefonie, a następnie zarejestrować w niej konto. Aplikacja jest niezbędna przede wszystkim do otworzenia pojazdu, ale również do zakończenia usługi, opłacenia przejazdu, zgłaszania usterek oraz sprawdzania dostępności samochodów. Nie jest przy tym konieczny osobisty kontakt z pracownikami wypożyczalni.

Wynajem aut na doby i na minuty – kiedy korzystać?

Samochód na minuty to znakomity sposób na komfortowe przemieszczanie się po mieście. Jest to dobra alternatywa dla transportu publicznego. Jeśli ktoś potrzebuje auta, aby dostać z jednego punktu do drugiego, wypożyczenie go na minuty jest strzałem w dziesiątkę. Jeśli zaś chodzi o dobowy wynajem pojazdów, to jest to opcja polecana osobom wybierającym się w kilku- lub kilkunastodniową podróż – służbową lub prywatną. Samochody na doby są często wypożyczane też przez osoby, które przylatują do Polski i chcą wynająć auto na lotnisku.

https://panekcs.pl/

Udostępnij