fiesta.com.pl

Blog tematyczny o lifestylu i poradach.

Porady

Jak efektywnie uczyć się języka włoskiego?

Jak efektywnie uczyć się języka włoskiego?

Język włoski jest piękny, a dodatkowo uważany jest za jeden z najprostszych do nauki języków. Tylko czy rzeczywiście tak jest? Jak szybko i efektywnie nauczyć się tego języka?

Włoski to łatwy w nauce język – prawda to czy mit?

Włoski jest znacznie łatwiejszym językiem do nauki niż angielski, niemiecki, japoński czy hindi. Najmniejsze problem z nauką mają osoby, które znają choćby podstawy języka hiszpańskiego czy francuskiego.

W języku włoskim najprostsze w nauce są słówka. Ze względu na to, że wiele z ich wywodzi się z łaciny (która przez wiek kształtowała język polski), zapamiętywanie jest znacznie łatwiejsze. Warto jednak pamiętać o tym, że we Włoszech występują też dialekty regionalne – tych nie nauczy nawet najlepszy kurs języka włoskiego online.

W języku włoskim łatwa jest takę pisownia, ponieważ znaczną część słów zapisuje się dokładnie tak, jak się słyszy. Wyjątkiem od tej reguły będą jednak podwójne spółgłoski, które wymawiane są jak pojedyncze. We francuskim czy angielskim są tzw. znikające w wymowie litery. Tego problemu nie ma w języku włoskim, co znacznie ułatwia naukę poprawnego pisania. Włoski wydaje się łatwym językiem i po części jest to prawda. W tym przypadku największy problem może stanowić jednak gramatyka. Choć na początku kurs włoskiego online porusza tylko te najprostsze zagadnienia, to jednak osoby, które chcą przejść z poziomu B1 na B2, mają już utrudnione zadanie w nauce gramatyki. Zaawansowana nauka zawiera trudne do zapamiętania czasy i tryby – tu szczególną trudność sprawia tryb łączący, niespotykany w języku polskim. Wiele wysiłku wymaga również odmiana czasowników nieregularnych.

Jak efektywnie nauczyć się języka włoskiego?

Jak uczyć się efektywnie? Przede wszystkim należy zainwestować w dobrze opracowany kurs języka włoskiego online. Niezwykle ważna będzie także motywacja do nauki – tak naprawdę bez niej i bez określenia celu nauki, efektywne przyswajanie zasad gramatyki czy nowego słownictwa będzie niezwykle trudne.
Dobrym sposobem na naukę może być czytanie po włosku – najlepiej książki, gazety, artykuły czy przepisy dotyczące interesującej uczącego się tematyki. Czytając, należy samodzielnie spróbować odkryć sens poszczególnych zdań, a dopiero w ostateczności sięgnąć po słownik.

Poza czytaniem w nauce języka przyda się także słuchanie. Telewizja czy radio na stacjach nadających w języku włoskim do dobry sposób na osłuchanie się z wymową.

Kurs włoskiego online (taki jak https://akcent-edu.pl/jezyk-wloski-k-49.html) wymaga systematyczności. Nie trzeba siedzieć nad książkami długie godziny. Czasem wystarczy 5-10 minut ćwiczeń języka pod warunkiem, że czas ten poświęcany jest na naukę codziennie.

Udostępnij