Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś
Motoryzacja Jak kupić używany samochód

Jak kupić używany samochód, aby nie żałować?

Data publikacji 28 marca 2022

Zakup używanego samochodu zawsze wzbudza niepewność. Z tego też względu trzeba mieć na uwadze kilka istotnych kwestii, aby nabytek w postaci auta z drugiej ręki okazał się strzałem w dziesiątkę.

Zaufane źródło to podstawa

Decydując się na zakup używanego samochodu, należy brać poprawkę na pewne ryzyko, z jakim wiąże się tego typu transakcja. Z tego powodu używane auta należy kupować wyłącznie od sprawdzonych sprzedawców. Warto przypomnieć, że sprzedawcą tym wcale nie musi być osoba prywatna, aczkolwiek większość transakcji na wtórnym rynku motoryzacyjnym w Polsce jest zawierana pomiędzy osobami prywatnymi. W samochód z drugiej ręki można także zaopatrzyć się w sprawdzonych salonach takich jak np. Honda Plaza. Jest to rozwiązanie, które ma sporo zalet. Przede wszystkim pojazdy z drugiej ręki sprzedawane w najlepszych salonach są dokładnie sprawdzone pod kątem prawnym i technicznym. Wiadomo, skąd pochodzą i są serwisowane wyłącznie w autoryzowanych serwisach. Nabywca ma zatem pewność, że nie kupuje przysłowiowego kota w worku.

Zakup używanego auta a weryfikacja ogłoszeń

Decydując się na zakup używanego samochodu, należy dokładnie przeanalizować wybrane ogłoszenia. Warto również zasięgnąć informacji o modelach aut, które są przedmiotem takich anonsów. Jak można się dowiedzieć np. od członków klubu Honda, każdy model samochodu ma określone usterki i wady fabryczne. W jednym przypadku naprawa kosztuje mniej, w innym więcej. Eksperci radzą, aby bacznie przyjrzeć się poszczególnym wersjom silnikowym – w ofercie koncernów motoryzacyjnych znajdują się różne jednostki napędowe.

Oględziny samochodu – najlepiej ze specjalistą

Przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży trzeba spotkać się ze sprzedawcą i obejrzeć samochód. Nie każdy czuje się pewnie w tematach związanych z motoryzacją. W takiej sytuacji najlepiej jest zabrać ze sobą na oględziny osobę, która ma duże pojęcie o samochodach. Auto należy zabrać na jazdę próbną – najlepiej połączoną z wizytą w zaufanym autoryzowanym warsztacie.

https://www.hondaplaza.pl/

Redakcja fiesta.com.pl

Nasi redaktorzy na stronie fiesta.com.pl to zespół pasjonatów, którzy łączą swoją wiedzę i zainteresowania, aby dostarczać naszym czytelnikom wartościowe porady z różnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów specjalizuje się w konkretnych obszarach, takich jak motoryzacja, technologie internetowe, moda czy zdrowie, co pozwala nam tworzyć treści dopasowane do różnorodnych zainteresowań naszych czytelników. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu artykułów, które są interesujące, praktyczne i inspirujące, aby pomóc naszym czytelnikom w osiągnięciu sukcesu oraz zaspokojeniu ich ciekawości i potrzeb. Dołącz do nas i czerp z naszej wiedzy oraz doświadczenia na stronie fiesta.com.pl!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Używane auto z salonu