fiesta.com.pl

Blog tematyczny o lifestylu i poradach.

Motoryzacja

Jak kupić używany samochód, aby nie żałować?

Jak kupić używany samochód, aby nie żałować?

Zakup używanego samochodu zawsze wzbudza niepewność. Z tego też względu trzeba mieć na uwadze kilka istotnych kwestii, aby nabytek w postaci auta z drugiej ręki okazał się strzałem w dziesiątkę.

Zaufane źródło to podstawa

Decydując się na zakup używanego samochodu, należy brać poprawkę na pewne ryzyko, z jakim wiąże się tego typu transakcja. Z tego powodu używane auta należy kupować wyłącznie od sprawdzonych sprzedawców. Warto przypomnieć, że sprzedawcą tym wcale nie musi być osoba prywatna, aczkolwiek większość transakcji na wtórnym rynku motoryzacyjnym w Polsce jest zawierana pomiędzy osobami prywatnymi. W samochód z drugiej ręki można także zaopatrzyć się w sprawdzonych salonach takich jak np. Honda Plaza. Jest to rozwiązanie, które ma sporo zalet. Przede wszystkim pojazdy z drugiej ręki sprzedawane w najlepszych salonach są dokładnie sprawdzone pod kątem prawnym i technicznym. Wiadomo, skąd pochodzą i są serwisowane wyłącznie w autoryzowanych serwisach. Nabywca ma zatem pewność, że nie kupuje przysłowiowego kota w worku.

Zakup używanego auta a weryfikacja ogłoszeń

Decydując się na zakup używanego samochodu, należy dokładnie przeanalizować wybrane ogłoszenia. Warto również zasięgnąć informacji o modelach aut, które są przedmiotem takich anonsów. Jak można się dowiedzieć np. od członków klubu Honda, każdy model samochodu ma określone usterki i wady fabryczne. W jednym przypadku naprawa kosztuje mniej, w innym więcej. Eksperci radzą, aby bacznie przyjrzeć się poszczególnym wersjom silnikowym – w ofercie koncernów motoryzacyjnych znajdują się różne jednostki napędowe.

Oględziny samochodu – najlepiej ze specjalistą

Przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży trzeba spotkać się ze sprzedawcą i obejrzeć samochód. Nie każdy czuje się pewnie w tematach związanych z motoryzacją. W takiej sytuacji najlepiej jest zabrać ze sobą na oględziny osobę, która ma duże pojęcie o samochodach. Auto należy zabrać na jazdę próbną – najlepiej połączoną z wizytą w zaufanym autoryzowanym warsztacie.

https://www.hondaplaza.pl/

Udostępnij