fiesta.com.pl

Blog tematyczny o lifestylu i poradach.

Motoryzacja

Jak szybko sprzedać używany samochód?

Jak szybko sprzedać używany samochód?

Każdy, kto decyduje się na sprzedanie używanego samochodu, liczy na sprawnie przeprowadzoną transakcję i natychmiastowy zastrzyk gotówki. Pieniądze są zwykle przekazywane na zakup kolejnego auta. Co więc należy zrobić, aby szybko załatwić sprawę?

Przygotuj odpowiednią ofertę

Sporo osób sprzedających używane samochody wybiera opcję w postaci ogłoszenia zamieszczonego w internetowych serwisach. Taki anons trzeba jednak dobrze przygotować, aby ogłoszenie typu „Ford sprzedam” jak najprędzej straciło na aktualności. Potencjalni nabywcy oczekują przede wszystkim rzetelnych informacji dotyczących m.in. parametrów auta, jego stanu technicznego, przebiegu oraz wieku. Ponadto klienci cenią zadbane samochody – to odnosi się nie tylko do ich wyglądu, ale również systematycznych serwisów i przeglądów. Dokumentacja musi być przejrzysta i czytelna. Sprzedający musi brać poprawkę na to, że kupujący zechce sprawdzić samochód w stacji kontroli pojazdów lub w wybranym przez siebie serwisie. Bezwzględnie należy mu to umożliwić. Bardzo ważnym elementem każdego ogłoszenia są fotografie. Zdjęcia powinny przedstawiać samochód w korzystnym świetle. Przy tej okazji należy podkreślić, że brak uczciwości nie popłaca – w żadnym wypadku nie wolno okłamywać potencjalnych nabywców.

Sprzedaj samochód do skupu

Sprzedaż używanego samochodu w opisany powyżej sposób niejednokrotnie trwa bardzo długo. Jeśli komuś zależy na otrzymaniu pieniędzy od ręki, powinien wziąć pod uwagę inne możliwości. Sprzedaż auta do skupu jest wówczas strzałem w dziesiątkę. Nawiązując współpracę z doświadczonymi i sprawdzonymi firmami takimi jak np. Używane Jak Nowe, właściciel samochodu sporo zyskuje. Największym profitem jest oczywiście natychmiastowa wypłata pieniędzy, przy czym najlepsze skupy zawsze dają gwarancję obowiązywania wcześniej ustalonej ceny. Skup to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą pozbyć się np. powypadkowego czy uszkodzonego samochodu – ze sprzedażą takich aut w tradycyjny sposób jest spory problem.

https://www.uzywanejaknowe.pl/

Udostępnij