Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś
Motoryzacja Kombinezon rajdowy

Kombinezon rajdowy – wybierz go dobrze!

Data publikacji 3 czerwca 2022

Kombinezony rajdowe są podstawowym wyposażeniem, które powinien posiadać każdy kierowca rajdowy. Produkowane są one z najwyżej klasy materiałów, które zapewniają bezpieczeństwo kierowcy w trakcie wyścigu. Na rynku pojawia się coraz więcej, różnych producentów kombinezonów, dlatego przed zakupem należy zastanowić się czego oczekujemy od takiego kombinezonu oraz który będzie dla nas najlepszy.

Jak odpowiednio wybrać kombinezon rajdowy?

W zależności od zasobności portfela, ale i również od tego jaką rangę mają zawody w których bierze udział kierowca na rynku można znaleźć wiele, różnych kombinezonów. Jeżeli są to rajdy amatorskie będzie wystarczył kombinezon bez homologacji FIA, lecz oczywiście jeżeli budżet pozwala kierowcy na zakup kombinezonu z homologacją, to jest to jak najbardziej zalecany wybór. Przy posiadaniu bardzo niskiego budżetu można również zaopatrzyć się w zwykły strój kartingowy, ponieważ zazwyczaj są one odpowiednikami strojów rajdowych w niższej cenie, lecz przy zachowaniu niższego bezpieczeństwa dla kierowcy.

Po wybraniu odpowiedniego kombinezonu należy wybrać odpowiedni rozmiar. Kombinezon musi być jak druga skóra, dlatego wszystkie wymiary kierowcy muszą być w sposób odpowiedni zmierzone. Najważniejsze miejsca, które należy zmierzyć to obwód klatki piersiowej, bioder, pasa oraz określenie wzrostu i wagi. Czynniki te pozwolą na wybór odpowiedniego kombinezonu.

Kombinezon z homologacją i bez – który należy wybrać?

Kombinezon kierowcy rajdowego z homologacją jest już rodzajem bardziej profesjonalnego sprzętu. Dlatego też powinien on być wybierany już przez bardziej profesjonalnych kierowców. Oczywiście jeżeli budżet pozwala na zakup takiego sprzętu, to jest to jak najbardziej zalecane. Kombinezon z homologacją jest rodzajem kombinezonu, który ma zarówno właściwości ochronne w związku z mikrourazami, które mogą wystąpić w trakcie wyścigu w samochodzie, ale i również wykonany jest ze specjalnego materiału, który wygłusza ogień pozwalając na spokojne opuszczenie pojazdu. Wybierz kombinezon dla siebie na https://motorsport.2brally.pl/kombinezony-rajdowe.html.

Kombinezon wyścigowy – bezpieczeństwo dla każdego kierowcy

Należy wspomnieć, że kombinezon rajdowy jest podstawą bezpieczeństwa każdego z kierowców. To dzięki niemu ciało kierowcy chronione jest przed wszelkimi mikrourazami, które mogłyby powstać w trakcie wyścigu. Ponadto kombinezony, które opatrzone są specjalną naszywką homologacji chronią kierowcę przed potencjalnym pożarem, który mógłby pojawić się w trakcie wyścigu lub wypadku, tak aby w sposób bezpieczny mógł ewakuować się z niebezpiecznego miejsca.

Redakcja fiesta.com.pl

Nasi redaktorzy na stronie fiesta.com.pl to zespół pasjonatów, którzy łączą swoją wiedzę i zainteresowania, aby dostarczać naszym czytelnikom wartościowe porady z różnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów specjalizuje się w konkretnych obszarach, takich jak motoryzacja, technologie internetowe, moda czy zdrowie, co pozwala nam tworzyć treści dopasowane do różnorodnych zainteresowań naszych czytelników. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu artykułów, które są interesujące, praktyczne i inspirujące, aby pomóc naszym czytelnikom w osiągnięciu sukcesu oraz zaspokojeniu ich ciekawości i potrzeb. Dołącz do nas i czerp z naszej wiedzy oraz doświadczenia na stronie fiesta.com.pl!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Używane auto z salonu