fiesta.com.pl

Kolejna witryna oparta na WordPressie

LifestyleZdrowie

Miód faceliowy właściwości i zastosowanie

Miód faceliowy właściwości i zastosowanie

Miód faceliowy produkowany jest z nektaru kwiatów facelii i ma bardzo delikatny zapach oraz smak. Ma jasną barwę, przez co wyróżnia się spośród innych rodzajów miodu. Warto też dodać, że miód faceliowy właściwości ma wiele, przez co jest ceniony w Polsce.

Jakie właściwości ma miód faceliowy?

Przede wszystkim miód faceliowy obniża toksyczne działania używek takich jak alkohol czy nikotyna. Miód ten ma również wiele właściwości leczniczych. Spożywanie tego rodzaju miodu pomoże obniżyć ciśnienie tętnicze. Chroni także wątrobę oraz wspomaga w leczeniu astmy oskrzelowej. Zaleca się spożywanie miodu faceliowego, gdy mamy problemy z układem pokarmowym czy z woreczkiem żółciowym. Miód faceliowy stosowany jest przy leczeniu chorób układu krążenia oraz przy niewydolności mięśnia sercowego. Miód faceliowy zawiera magnez oraz żelazo, które są niezbędne dla naszego zdrowia.

Jakie zastosowanie ma miód faceliowy?

Miód faceliowy można stosować na wiele sposobów. Można go używać w kuchni jako dodatek do ciast lub kremów. Z powodzeniem może zastąpić cukier i miodem faceliowym można słodzić herbatę lub kawę. Warto także dodać, że miód jest o wiele lepiej przyswajany przez organizm niż cukier. Miód idealnie sprawdzi się jako dodatek do jaglanki czy owsianki. Podniesie walory smakowe i nada wyjątkowego aromatu posiłkom. Miód faceliowy jest także stosowany w pielęgnacji ciała i włosów. Od dawnych czasów miód jest dodawany do szamponów czy odżywek, dzięki czemu włosy stają się lśniące i jedwabiste. Skóra po użyciu balsamu z miodu jest nawilżona i przyjemna w dotyku. Świetnie sprawdzają się także maseczki z miodu na twarz, dzięki czemu skóra twarzy staje się gładka.

Czy miód jest zdrowy dla dzieci?

Najmłodsi członkowie rodziny uwielbiają słodkości, jednak nie wszystkie słodkie rzeczy są dla nich dobre. Dlatego warto wprowadzić do ich diety miód faceliowy. Jest to znakomity zamiennik słodyczy. Dzieci chętnie zjedzą miód z kanapką na śniadanie czy kolację. Można również taki miód zjadać prosto ze słoiczka. Jest to bardzo zdrowa przekąska.

Gdzie można nabyć miód faceliowy?

Miód faceliowy można kupić bezpośrednio u pszczelarzy, dzięki temu będziemy mieć pewność, że jest on ekologicznie zrobiony bez żadnych dodatków. Miody są dostępne o różnej pojemności, dzięki czemu każdy może wybrać wielkość miodu dostosowaną do swoich potrzeb.

Jak prawidłowo przechowywać miód?

Miód powinno się trzymać w zacienionym miejscu, by nie był on narażony na promienie słoneczne. Ważnym czynnikiem jest też temperatura. Dobrze, gdy w miejscu przechowywania miodu wynosi ona mniej więcej dziesięć stopni Celsjusza na plusie. Im lepsze warunki przechowywania miodu, tym dłużej będzie można z niego korzystać.

Miód faceliowy jest bardzo dobrym i zdrowym produktem, dlatego warto go mieć w domu. Co ważne z tego rodzaju miodu może korzystać cała rodzina. Jest znakomitym dodatkiem do śniadania czy deserów. Świetnym pomysłem jest także podarowanie miodu na prezent urodzinowy dla najbliższych.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.