Strona główna
Porady
Tutaj jesteś
Porady Pontony Kolibri

Pontony Kolibri – co musisz o nich wiedzieć?

Data publikacji 11 sierpnia 2023


Kolibri KM to seria pontonów, które zostały przystosowane do poruszania się z większymi prędkościami i na otwartych zbiornikach wodnych. Sprawdźmy na ich przykładzie, jak rozwiązać problem zbyt szybkiej eksploatacji pontonów, a także jak poprawić ich właściwości nautyczne.

Pontony Kolibri – czym są?

Wiosłowo-silnikowe pontony Kolibri to jednostki pływające, które mogą być wprawiane w ruch zarówno za pomocą silników elektrycznych, jak i tradycyjnych wioseł. Jest to sprzęt przeznaczony dla osób o nieco większych wymaganiach. Zastosowane w nim rozwiązania pozwalają obniżyć opór środowiska wodnego, przy jednoczesnym zwiększeniu stabilności jednostki.

Atutem pontonów tej serii jest ich mobilność. Z łatwością można je spakować (są dostępne ze składaną podłogą) i przewieźć w dowolne miejsce. Cały proces montażu lub demontażu trwa około 10 – 15 minut.

Nowe spojrzenie na bezpieczeństwo

W pontonach wędkarskich Kolibri zastosowano kilka ciekawych rozwiązań poprawiających komfort i bezpieczeństwo poruszania się po wodzie.

  1. Dmuchany kil, dzięki któremu kształt pontonu przypomina literę V. Oznacza to, że dana jednostka głębiej osadza się w wodzie i jednocześnie zapewnia lepszą stabilność podczas rozwijania dużych prędkości oraz silnych fal.

  2. Listwy odbojowe, które poprawiają stabilność pontonu i chronią jego boczne krawędzie przed uszkodzeniem wynikającym np. z przybijania do brzegu.

  3. Składający się z 5 warstw materiał wykonania, którym jest PVC o gramaturze 1100g/m2. Jest to tworzywo syntetyczne odporne na działanie paliw, promieniowania UV, słoną wodę i kleje.

  4. Szwy – do łączenia elementów poszycia wykorzystuje się dwuskładnikowy klej poliuretanowy. Stworzona z jego pomocą powłoka jest odporna na wilgoć i promieniowanie UV.

Pływanie na pontonach Kolibri – o czym pamiętać?

Zanim zdecydujemy się na pierwszy rejs, warto zwrócić uwagę na niektóre rozwiązania techniczne, w jakie wyposażono pontony wędkarskie Kolibri.

Jednym z nich jest rozkładana, regulowana i sztywna podłoga, która zapewnia pełną stabilność podczas rejsu. Oprócz niej pontony Kolibri wyposażane są w specjalnie zaprojektowane pawęże, które wykonuje się z prawdziwej sklejki o dużej odporności na działanie wody. Dzięki temu rufowa część pontonu jest chroniona przed przedostawaniem się wody. Pontony wyposażone są też w pewne udogodnienia, takie jak rączki transportowe.

Jak widać, pontony wchodzące w skład serii Kolibri to zupełnie nowa jakość sprzętu do pływania, który może bezpiecznie poruszać się nawet po otwartych i wzburzonych wodach.

Materiał zewnętrzny

Redakcja fiesta.com.pl

Nasi redaktorzy na stronie fiesta.com.pl to zespół pasjonatów, którzy łączą swoją wiedzę i zainteresowania, aby dostarczać naszym czytelnikom wartościowe porady z różnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów specjalizuje się w konkretnych obszarach, takich jak motoryzacja, technologie internetowe, moda czy zdrowie, co pozwala nam tworzyć treści dopasowane do różnorodnych zainteresowań naszych czytelników. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu artykułów, które są interesujące, praktyczne i inspirujące, aby pomóc naszym czytelnikom w osiągnięciu sukcesu oraz zaspokojeniu ich ciekawości i potrzeb. Dołącz do nas i czerp z naszej wiedzy oraz doświadczenia na stronie fiesta.com.pl!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Sposób wykorzystania kurtek