fiesta.com.pl

Blog tematyczny o lifestylu i poradach.

Porady

Pontony Kolibri – co musisz o nich wiedzieć?

Pontony Kolibri – co musisz o nich wiedzieć?

Kolibri KM to seria pontonów, które zostały przystosowane do poruszania się z większymi prędkościami i na otwartych zbiornikach wodnych. Sprawdźmy na ich przykładzie, jak rozwiązać problem zbyt szybkiej eksploatacji pontonów, a także jak poprawić ich właściwości nautyczne.

Pontony Kolibri – czym są?

Wiosłowo-silnikowe pontony Kolibri to jednostki pływające, które mogą być wprawiane w ruch zarówno za pomocą silników elektrycznych, jak i tradycyjnych wioseł. Jest to sprzęt przeznaczony dla osób o nieco większych wymaganiach. Zastosowane w nim rozwiązania pozwalają obniżyć opór środowiska wodnego, przy jednoczesnym zwiększeniu stabilności jednostki.

Atutem pontonów tej serii jest ich mobilność. Z łatwością można je spakować (są dostępne ze składaną podłogą) i przewieźć w dowolne miejsce. Cały proces montażu lub demontażu trwa około 10 – 15 minut.

Nowe spojrzenie na bezpieczeństwo

W pontonach wędkarskich Kolibri zastosowano kilka ciekawych rozwiązań poprawiających komfort i bezpieczeństwo poruszania się po wodzie.

  1. Dmuchany kil, dzięki któremu kształt pontonu przypomina literę V. Oznacza to, że dana jednostka głębiej osadza się w wodzie i jednocześnie zapewnia lepszą stabilność podczas rozwijania dużych prędkości oraz silnych fal.

  2. Listwy odbojowe, które poprawiają stabilność pontonu i chronią jego boczne krawędzie przed uszkodzeniem wynikającym np. z przybijania do brzegu.

  3. Składający się z 5 warstw materiał wykonania, którym jest PVC o gramaturze 1100g/m2. Jest to tworzywo syntetyczne odporne na działanie paliw, promieniowania UV, słoną wodę i kleje.

  4. Szwy – do łączenia elementów poszycia wykorzystuje się dwuskładnikowy klej poliuretanowy. Stworzona z jego pomocą powłoka jest odporna na wilgoć i promieniowanie UV.

Pływanie na pontonach Kolibri – o czym pamiętać?

Zanim zdecydujemy się na pierwszy rejs, warto zwrócić uwagę na niektóre rozwiązania techniczne, w jakie wyposażono pontony wędkarskie Kolibri.

Jednym z nich jest rozkładana, regulowana i sztywna podłoga, która zapewnia pełną stabilność podczas rejsu. Oprócz niej pontony Kolibri wyposażane są w specjalnie zaprojektowane pawęże, które wykonuje się z prawdziwej sklejki o dużej odporności na działanie wody. Dzięki temu rufowa część pontonu jest chroniona przed przedostawaniem się wody. Pontony wyposażone są też w pewne udogodnienia, takie jak rączki transportowe.

Jak widać, pontony wchodzące w skład serii Kolibri to zupełnie nowa jakość sprzętu do pływania, który może bezpiecznie poruszać się nawet po otwartych i wzburzonych wodach.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij