Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle tesla

Samochody Tesla – elektryki podbijające motoryzacyjny rynek

Data publikacji 26 kwietnia 2024

Obecne czasy skutecznie redefiniują rynek motoryzacyjny. Coraz większy nacisk kładziony jest na aspekt ekologiczny i walkę ze zmianami klimatu, do których w dużym stopniu przyczynia się motoryzacja. Ostatnie lata to zdecydowana ekspansja zero emisyjnych, elektrycznych samochodów, których liderem jest Tesla. Co obecnie oferuje ta amerykańska marka? Sprawdzamy!

Tesla – amerykański producent z wielkim wkładem w światową elektromobilność

Tesla to marka, która obecna jest na rynku motoryzacyjnym już od ponad 20 lat. Przez ten czas przeszła nie małą drogę, od małej ambitnej firmy założonej przez grupę inżynierów z Elonem Muskiem na czele, po światowego giganta motoryzacyjnego z branży samochodów elektrycznych. Pierwszym pojazdem tej marki była mała Tesla Roadster, oparta na płycie podłogowej Lotusa Elise. Kilka lat później światło dzienne ujrzał dobrze wszystkim znany Model S. Samochód ten na dobrą sprawę zbudował popularność i rozpoznawalność Tesli na całym świecie, którą znamy do dzisiaj.

Następnie na fali popularności zarówno marki, jak i elektromobilności zaprezentowane zostały kolejne wersje modelu S oraz całkowicie nowe konstrukcje. Wśród nich możemy wymienić bardziej kompaktowy Model 3, a także pierwsze samochody z gamy SUV-ów – X oraz Y. Marka Tesla nie zamierza jednak spoczywać na laurach i cały czas pracuje nad kolejnymi pojazdami elektrycznymi, które zamierza dodać do swojej gamy.

Wśród najciekawszych i wzbudzających największe zainteresowanie oraz kontrowersje, jest model Cybertruck. Ten futurystycznie zaprojektowany pickup jest w stanie zrewolucjonizować rynek samochodowy, zwłaszcza pojazdów elektrycznych. Nie można również zapominać o drugiej generacji Tesli Roadster, która według zapowiedzi, ma posiadać wręcz absurdalne osiągi.

Samochody elektryczne – dopłaty i finansowanie nowych zero emisyjnych pojazdów

Samochody elektryczne kuszą wieloma zaletami, zarówno jeśli chodzi o aspekty techniczne, jak i praktyczne, w tym również te oszczędnościowe. W naszym kraju można liczyć np. na dotacje do elektryków. Tego typu inicjatywy są skoncentrowane głównie wokół programu „Mój Elektryk”, koordynowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Ten program oferuje wsparcie zarówno dla osób prywatnych, firm, jak i jednostek samorządu terytorialnego, które decydują się na zakup nowego samochodu elektrycznego.

Warto również wiedzieć, że z tego rodzaju dotacji można skorzystać, decydując się np. na leasing Tesli. Dzięki programowi wsparcia można uzyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych ulgi, co przełoży się np. na obniżenie płaconej raty za samochód elektryczny. Dodatkowo, właściciele elektryków w Polsce mogą korzystać z innych ulg, takich jak zwolnienie z opłat za parkowanie w strefach płatnego parkowania czy możliwość korzystania z buspasów.

Oba udogodnienia są dodatkowym plusem wspierającym decyzję o inwestycji w elektryczny środek transportu. Aby uzyskać jeszcze więcej interesujących faktów dotyczących samochodów zasilanych energią elektryczną, warto odwiedzić wyspecjalizowany salon Tesla Warszawa.

Materiał zewnętrzny

Redakcja fiesta.com.pl

Nasi redaktorzy na stronie fiesta.com.pl to zespół pasjonatów, którzy łączą swoją wiedzę i zainteresowania, aby dostarczać naszym czytelnikom wartościowe porady z różnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów specjalizuje się w konkretnych obszarach, takich jak motoryzacja, technologie internetowe, moda czy zdrowie, co pozwala nam tworzyć treści dopasowane do różnorodnych zainteresowań naszych czytelników. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu artykułów, które są interesujące, praktyczne i inspirujące, aby pomóc naszym czytelnikom w osiągnięciu sukcesu oraz zaspokojeniu ich ciekawości i potrzeb. Dołącz do nas i czerp z naszej wiedzy oraz doświadczenia na stronie fiesta.com.pl!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

perfumy