Strona główna
Media
Tutaj jesteś
Media telewizja w telefonie

Telewizja w telefonie – dziś to możliwe!

Data publikacji 4 lutego 2022


Jeszcze kilkanaście lat temu niewiele osób wyobrażało sobie ile zmienią smartfony w połączeniu z szerokopasmowym Internetem. Już wtedy telefony stawały się małymi komputerami, jednak połączenia mobilne były jeszcze dość wolne. Dziś smartfon jest nie tylko kieszonkowym centrum zarządzania naszym światem, ale również centrum rozrywki. Bardzo często zastępuje nam nie tylko komputer, ale nawet telewizor.

Na smartfonie można całkiem sporo zobaczyć

Smartfony przerodziły się w zminiaturyzowane komputery. Nie służą już do dzwonienia i odbierania wiadomości sms, mają o wiele potężniejszą moc. Dziś już nie tylko zrobimy zdjęcie telefonem. Możemy od razu takie zdjęcie obrobić i wstawić je na media społecznościowe lub rozesłać znajomym. I to w pełnej rozdzielczości. Taki postęp jest możliwy dzięki szerokopasmowemu Internetowi do którego dostęp ma praktycznie każda nowoczesna komórka.

Możliwość szybkiego przesyłania danych sprawiła, że coraz częściej na komórkach oglądamy filmy. Prekursorem były różne krótkie filmiki na You Tube. Dziś jednak, jeśli tylko chcemy, na komórce obejrzymy wielkie kinowe produkcje lub niszowe filmy kina alternatywnego. Dzięki ofercie streamingu nie musimy już czekać do wieczora na premierę telewizyjną naszego ulubionego reżysera lecz możemy obejrzeć ją w dogodnym dla siebie czasie. Dziś mamy wybór i nie musimy dostosowywać się do programu telewizyjnego. Jeśli jednak chcemy obejrzeć coś na żywo, nie ma problemu. Telewizja w telefonie to dzisiaj standard.

Jak oglądać telewizję w telefonie?

Telewizja w telefonie ma dzisiaj dwa znaczenia. Z jednej to usługa umożliwiająca oglądanie wybranych programów, seriali i filmów o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. W ten sposób działają przede wszystkim serwisy VOD oferujące dostęp do określonej bazy programów i filmów. Z drugiej strony na smartfonach mamy możliwość oglądać telewizję na żywo, i to bez konieczności podłączania się do anteny telewizyjnej. W obu przypadkach filmy i programy obejrzymy mając dostęp do szybkiego Internetu.

W nielicznych przypadkach można oglądać telewizję na żywo, czy filmy z wykupionych serwisów bezpośrednio w przeglądarce internetowej na smartfonie. Na telefonach, inaczej niż na komputerze, w większości przypadków korzystanie z serwisów VOD czy oglądanie telewizji wymaga wcześniejszego zainstalowania dedykowanej aplikacji. Większość serwisów VOD posiada własne aplikacje, które po zalogowaniu pozwalają oglądać dostępne w serwisie filmy i seriale, a nawet pobierać je na urządzenie by móc je obejrzeć gdy nie będziemy mieli dostępu do Internetu, np. na pokładzie samolotu.

Oglądanie programów telewizyjnych na żywo w smartfonie też wymaga zainstalowania odpowiednich aplikacji. Tu jednak opcje są dwie: można korzystać z aplikacji, które oferuje dana sieć stacji telewizyjnych lub postawić na aplikację, która zbiera większą liczbę kanałów, np. wszystkie kanały dostępne w ramach tak zwanej telewizji naziemnej. Aplikacje oferowane przez sieci stacji telewizyjnych mają tę przewagę, że często umożliwiają oglądanie powtórek części programów na żądanie.

Redakcja fiesta.com.pl

Nasi redaktorzy na stronie fiesta.com.pl to zespół pasjonatów, którzy łączą swoją wiedzę i zainteresowania, aby dostarczać naszym czytelnikom wartościowe porady z różnych dziedzin życia. Każdy z naszych redaktorów specjalizuje się w konkretnych obszarach, takich jak motoryzacja, technologie internetowe, moda czy zdrowie, co pozwala nam tworzyć treści dopasowane do różnorodnych zainteresowań naszych czytelników. Nasz zespół skupia się na dostarczaniu artykułów, które są interesujące, praktyczne i inspirujące, aby pomóc naszym czytelnikom w osiągnięciu sukcesu oraz zaspokojeniu ich ciekawości i potrzeb. Dołącz do nas i czerp z naszej wiedzy oraz doświadczenia na stronie fiesta.com.pl!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

z jakiej odległości oglądać tv