fiesta.com.pl

Blog tematyczny o lifestylu i poradach.

Motoryzacja

Używane auto z salonu – dlaczego to się opłaca?

Używane auto z salonu – dlaczego to się opłaca?

Na wtórnym rynku motoryzacyjnym w Polsce nie brakuje interesujących ofert. Samochód można kupić nie tylko od osoby prywatnej, ale też i w salonie handlującym używanymi autami. Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Dlaczego samochód z drugiej ręki z salonu to trafiona inwestycja?

Dlaczego używane auto warto kupić w salonie?

W opinii klientów salonu Autoplaza zakup używanego samochodu w takim właśnie miejscu opłaca się z paru powodów. Przede wszystkim jest to pewna i bezpieczna transakcja. Zakup auta na rynku wtórnym zwykle wiąże się z ryzykiem trafienia na egzemplarz, którego stan techniczny pozostawia niestety sporo do życzenia, co znajduje odzwierciedlenie w wysokości opłat za naprawy. Najlepsze i doświadczone salony sprzedają wyłącznie takie pojazdy, które zostały dokładnie sprawdzone pod kątem technicznym i prawny. Dbają również o różnorodność oferty, na którą składają się nie tylko samochody osobowe, ale też m.in. SUV-y, minivany czy auta osobowe dostawcze takiej jak Ford Transit Custom  itp. Kilka czy więcej samochodów można obejrzeć w jednym miejscu bez konieczności jeżdżenia na spotkania z różnymi sprzedawcami. Salony pomagają też w załatwieniu formalności związanych z uzyskaniem kredytu na zakup auta. Poza tym salony proponują klientom opcję w postaci pakietów gwarancyjnych, które pod kątem ceny i zawartości da się bez problemu dopasować do konkretnych potrzeb.

Używane auto z salonu – jak wybrać odpowiednie?

Zakup używanego samochodu zawsze jest sporym wyzwaniem, dlatego warto znać własne oczekiwania oraz mieć określony budżet na ten cel. Zdecydowanie warto sprawdzić propozycje różnych salonów. Bardzo ważne jest także to, żeby nawiązać współpracę ze sprawdzoną firmą, gdzie można liczyć na profesjonalne wsparcie. Przed sfinalizowaniem transakcji trzeba dokładnie obejrzeć samochód, zwracając uwagę na wszelakie detale. Konieczne jest też zapoznanie się z dokumentacją serwisową oraz wybranie się na jazdę próbną, która pozwoli wychwycić ewentualne nieprawidłowości.

Udostępnij