fiesta.com.pl

Blog tematyczny o lifestylu i poradach.

Porady

Włókniny filtracyjne. Podstawowe informacje na temat mat filtracyjnych, które wykorzystuje się w przemyśle

Włókniny filtracyjne. Podstawowe informacje na temat mat filtracyjnych, które wykorzystuje się w przemyśle

Spore zainteresowanie opisywanym przez nas produktem wynika po części stąd, iż produkcja włóknin filtracyjnych to proces, który jest zauważalnie tańszy, a jednocześnie bardziej efektywny w porównaniu np. z różnymi typami tkanin filtracyjnych. Z uwagi na swoją strukturę włókniny oferują wysoką skuteczność, a jednocześnie dobrą przepuszczalność powietrza.

Włókniny filtracyjne. Co warto wiedzieć na ich temat?

Włókniny filtracyjne charakteryzują się zróżnicowaną gramaturą. Tak czy inaczej, nie musisz obawiać się, że cząsteczki zanieczyszczeń zaczną gromadzić się na powierzchni filtra. Wykonane z wytrzymałych włókien poliestrowych, łączonych dzięki technologii wielowarstwowej. Takie włókniny mogą osiągać grubość na poziomie wynoszącym od 9 do nawet 25 milimetrów. Parametr ten, tzn. grubość, ma niebagatelne znaczenie z punktu widzenia chłonności oraz skuteczności działania włóknin filtracyjnych.

Włókniny filtracyjne to rozwiązanie, które jest chętnie wykorzystywane np. w systemach wentylacyjnych, które znajdują się na przykład w takich miejscach jak:

  • obiekty użyteczności publicznej,

  • biura,

  • fabryki,

  • hale magazynowe,

oraz wszędzie tam, gdzie jest potrzeba czyszczenia silnie zanieczyszczonego powietrza. To jeszcze nie wszystko, ponieważ włókniny filtracyjne stanowią również skuteczny sposób na zabezpieczenie delikatnych komponentów w urządzeniach, które wykorzystuje się na przykład w branży lakierniczej. Dzięki użyciu włóknin cząsteczki brudu skutecznie wyłapywane z powietrza i w efekcie nie osadzają się w kluczowych miejscach.

Włókniny filtracyjne. Podsumowanie

Włókniny filtracyjne to elementy, które mają za zadanie zabezpieczyć elementy systemów klimatyzacyjnych, ale także ruchome części maszyn wykorzystywanych na przykład w szeroko pojętej branży przemysłowej (rozumie się przez to miejsca, które są szczególnie narażone na zanieczyszczenie). Korzystanie z nich to długofalowa inwestycja w rozwój firmy.

 

Udostępnij